לפנייה מהירה לחצו
top image

בדיקת bdi לפי תעודת זהות חינם

תמונה של בדיקת bdi לפי תעודת זהות חינם

בדיקת BDI היא בדיקה המתבצעת עבור גופי אשראי ופיננסיים בישראל, ככלי לקבלת מידע אודות הנתונים הפיננסיים של לקוחות, המעוניינים לקבל באמצעותם הלוואות ותנאי אשראי.

ביצוע בדיקת BDI לפי תעודת זהות חינם, מאפשרת ללקוח להכיר את התיעוד והרישומים אודותיו, להעריך את סיכוייו בגיוס הלוואה ותנאי אשראי נוספים, ואף להיערך לשיקום ושינוי תוצאות הבדיקה במידה ואלו מציגים נתונים שליליים.

בדיקת bdi לפי תעודת זהות חינם

בדיקת BDI היא בדיקה המבוצעת על ידי חברת BUSINESS DATA ISRAEL  אשר מהווה לשכת אשראי עצמאית ומעמידה את ממצאי הבדיקה והנתונים לטובת הבנקים, חברות האשראי והגופים המורשים במתן אשראי חוץ בנקאי בישראל. בדיקת BDI לפי תעודת זהות חינם, מתבססת על ניתוח התנהלות של לקוחות בהיבט הפיננסי לאורך זמן, במטרה לאמוד ולהעריך את מוסר התשלומים שלהם ויכולתם לעמוד בהחזר הלוואה ובהתחייבויות פיננסיות נוספות.

בדיקת BDI מתבססת על מערך נתונים אשר נלקח מן המוסדות הפיננסיים אל מולם התקיימה התנהלות של הלקוח, בדגש על ההתנהלות בחשבון העובר ושב של מבקשי האשראי. למעבר לעמוד בדיקת דירוג אשראי לפי תעודת זהות לחצו >> 

בין הגורמים המשפיעים על תוצאת בדיקת BDI:

  • יחס בין היקף ההכנסות הקבועות הקיימות להיקף ההתחייבויות.
  • עמידה בתשלומי הלוואות קיימות.
  • עמידה בתשלומי משכנתא
  • החזרים של תשלומים על ידי הבנק, בהוראת קבע או בהמחאות.
  • כמות בקשות להלוואה מתועדות שהוגשו לגורמים שונים, ותיעוד של נתוני סירוב.
  • ניצול או חריגה ממסגרת אשראי בחשבון
  • תיקים בהוצאה לפועל
  • הליך כינוס נכסים ו/או הכרזה על חדלות פירעון.

חשוב לציין: בדיקת BDI לפי תעודת זהות חינם אינה בוחנת את רמת ההכנסה אלא היכולת להתנהל כלכלית ולעמוד בהתחייבויות לאורך זמן על בסיס ההכנסה.

אילו נתונים והמלצות מספקת תוצאת הבדיקה

הבדיקה מתבצעת בצורה פרטנית עבור כל אדם, על פי תעודת זהות, ומשקפת מדדים והמלצות עבורו בלבד.

תוצאת הבדיקה מונגשת באמצעות דו"ח מפורט הנחלק לשלושה פרמטרים:

ציון אשראי- ציון כולל המהווה את תוצאת הבדיקה ומספק מדד לכדאיות מתן הלוואה עבורו ולקביעת שיעורי הריבית.

חיווי אשראי- חיווי האשראי הוא למעשה המלצה הניתנת על ידי המערכת, לאשר או לדחות את בקשה האשראי/הלוואה ללקוח. חיווי אשראי הוא פרמטר חשוב ומהווה גורם מכריע בהחלטת הגוף הפיננסי, שיעדיף להימנע מסיכון שבפעולה כנגד ההמלצה האמורה.

דו"ח ריכוז נתונים- דו"ח מפורט אשר נלקח ממאגרי המידע של בנק ישראל, ומתעד את ההתנהלות הפיננסית של הלקוח בתקופה בת שלוש השנים האחרונות. דו"ח זה מספק את ההסבר לציון האשראי ולחיווי שניתן כהמלצה.

כיצד ניתן לבצע בדיקת BDI לפי תעודת זהות חינם

ביצוע בדיקת BDI לפי תעודת זהות חינם ניתנת לביצוע באמצעות יועץ פיננסי מומחה המספק שירות זה, לצד תהליך ליווי בהגשת בקשת הלוואה, ומיצוי תנאי ההלוואה הטובים ביותר עבור הלקוח. שירות כזה יסייע ללקוח בהבנת מעמדו אל מול הרשויות והמוסדות הפיננסיים, ובמקרים בהם נתוני הדו"ח יצביעו על BDI שלילי, תיתכן גם אפשרות תיקון של הנתונים. ניתן להנפיק דו"ח זה בעבור תשלום אגרה סמלית בת שקלים בודדים בלבד,  באתר מערכת נתוני האשראי של בנק ישראל, או להגיש בקשה אל סניף הבנק שבו מתנהל החשבון ולקבל את השירות תחת עלות עמלה בגין הפעולה כנהוג ועל פי מחירון הבנק.

כיצד ניתן לשנות BDI שלילי

מחיקת BDI שלילי מתבצעת על ידי מומחים פיננסיים המכירים מקרוב את המערכת ושיטת הדירוג, ובהתבסס על דו"ח האשראי המצורף לבדיקה. תוך איתור הסיבות לירידה בדירוג, איתור החזקות הפיננסיות של הלקוח ונתונים אחרים, ניתן להגיש דו"ח תיקון ביטול, באמצעות גורם מקצועי המציג אחוזי הצלחה גבוהים במיוחד. להתייעצות עם יואב שיינר מחיקת חובות לחצו כאן>> 

החוב גדול עליכם? צרו איתנו קשר

  • או מלאו פרטים ונחזור אליכם