לפנייה מהירה לחצו
top image

הקפאת הליכים

תמונה של הקפאת הליכים

הקפאת הליכים היא פעולה המתבצעת כחלק מתהליך של חדלות פירעון, כנגד חייב אשר אינו בעל יכולת לפירעון ולסילוק חובותיו, ולאחר קבלת צו לפתיחת הליכי חדלות פירעון ושיקום כלכלי, המוכר גם כפשיטת רגל.

חייב העומד כנגד חובות אימתניים אשר אין ביכולתו לעמוד בהם, עומד מדי יום בפני לחצים כבירים, סנקציות ומגבלות אישיות ולחצים נפשיים לא מבוטלים. המטרה בפניה להליך חדלות פירעון היא בראש ובראשונה לעצור את הליכי הגבייה הקיימים כנגד החייב ומופעלים באמצעות הנושים, באמצעות הקפאת הליכים.

מהי הקפאת הליכים?

עם קבלת צו בית המשפט לאישור תהליך חדלות פירעון, מתבצע איחוד תיקים הכולל את כלל התיקים והחבויות החלים על החייב, ואיחודם לתיק אחד ולסכום חוב מאוחד. איחוד זה כולל הקפאת ההליכים, אשר משמעותהו היא שהנושים אינם רשאים עוד להמשיך בהליכי גבייה עצמאיים, ומעתה כל התנהלות וניסיון להשבת החוב ולמיצוי זכויותיהם, יתבצעו במסגרת תהליך חדלות הפירעון ואל מול הנאמן הממונה מטעם בית המשפט.

מהם ההליכים אשר ניתן להקפיא באמצעות הקפאת הליכים

הקפאת הליכים תכלול כל מגבלה או פעולה אשר תלויה כנגד החייב, בשל חבויות אשר נכללו באיחוד התיקים. פעולה זו תביא להקפאה של הליכים רבים, בניהם:

  1. שחרור עיקול על חשבון בנק.
  2. שחרור מגבלות אישית דוגמת שלילת רישיון נהיגה.
  3. עצירת הליכי גביה קיימים, איסור ביצוע עיקולי רכוש, משכורת או כל הכנסה אחרת.

מאמרים נוספים :

בדיקת דירוג אשראי לפי תעודת זהות >>  | בדיקת bdi חינם >> 

 הגנה על החייב ומאפשרת לו שיקום כלכלי, ללא המגבלות ולחצי הנושים.

במקרה של הליך חדלות פירעון של חברה, קיימות הגנות נוספות על החברה החייבת:

  1. הקפאת ההליכים מגנה על החברה מפתיחת הליך גביה חדש כנגדה.
  2. ההקפאה מונעת המשכיות של הליכי גביה קיימים בהוצאה לפועל.
  3. כל בקשה למימוש נכסים נדרשת לעבור דרך בית המשפט, באמצעות פניה לנאמן הממונה מטעם בית המשפט לניהול ההליך, ותיבחן תחת ראיה רחבה הבוחנת את סוגי החבויות והנושים ביחס לאפשרויות הגביה, ותוך שמירה על ערך השיקום הכלכלי של החייב כמטרה מובילה בהליך.

כיצד מתבצע סילוק של החובות לאחר הקפאת הליכים

הקפאת הליכים מיועדת להסיר את הלחצים הרבים מן החייב, ולאפשר מיפוי, איחוד תיקים וחבויות, כינוס נכסים ויצירה של תכנית שיקום כלכלי והמלצות, שנועדו לאזן בין פעולות שיקום החייב וזכויות הנושים.

במסגרת תכנית השיקום הכלכלי ימליץ הנאמן על כינוס נכסים ומיצוי שלהם, לצד קביעת סכום חבות כולל, שיתחשב ביכולתו של החייב ויתפרס על פני מספר שנים באמצעות הסדר תשלומים.

בית המשפט הוא שיקבע את חלוקת המשאבים הללו בין הנושים השונים, תוך קביעת סדרי עדיפויות ומתן קדימות, בהתאם לאופי החוב, דוגמת שכר עובדים, תשלומי ספקים, תשלום הלוואות בנקאיות ועוד.

חשוב לדעת כי הקפאת הליכים אינה כוללת חובות מסוג מזונות ילדים. רוצים התייעץ עם יואב שיינר על הסדר חובות? צרו איתנו קשר עוד היום ונשמח לעמוד לרשותכם 03-6880000

 

החוב גדול עליכם? צרו איתנו קשר

  • או מלאו פרטים ונחזור אליכם