לפנייה מהירה לחצו
top image

חוב של מיליון וחצי שקל לבנק לאומי נסגר ב 18 אלף ש״ח

תמונה של חוב של מיליון וחצי שקל לבנק לאומי נסגר ב 18 אלף ש״ח

מוחק החובות יואב שיינר ליווה חייב שלקח הלוואה של 30 אלף שקל שהתגלגלה לסכום עתק * הבנק סיווג את החוב כאבוד אבל סגר את תיק ההוצאה לפועל לאחר הסדר תשלום בגובה 1%

גם חוב של יותר ממיליון וחצי שקל לבנק בתיק הוצאה לפועל יכול להסתיים בהסדר של פרוטות. על פי הסכם שהושג בימים האחרונים בין בנק לאומי לבין יואב שיינר, הבעלים של י.ש.ש אימון אישי, המלווה חייבים בהסדרי מחיקת חובות ושיקום כלכלי, יתרת חוב של לקוח בחשבון בסך מיליון וחצי שקל התגמדה לכדי 18 אלף שקלים בלבד.

ביום חתימת ההסכם

ביום חתימת ההסכם, 18 בפברואר, היתה יתרת החוב לבנק בתיק ההוצאה לפועל 1,565,316 שקל. במסגרת הסכם פשרה, ניאות הבנק להעמיד את החוב על סך של אחוז אחד מהחוב המקורי, ולמחוק את היתרה. לפי ההסכם שנחתם על ידי משרד עורכי הדין שילנסקי המייצג את בנק לאומי, מול הלקוח המיוצג על ידי שיינר, תשלום הסכום של 18 אלף שקל במזומן בתוך שבוע אמור להביא לסילוק החוב במלואו וסגירת תיק ההוצאה לפועל לאלתר.

כיצד נמחק חוב משמעותי בתשלום מזערי?

על פי גורמים בבנק לאומי מדובר בתיק ישן מאוד משנת 1997. קרן החוב המקורי עמדה על 30 אלף שקל, לאחר שהלקוח לקח הלוואה בנקאית בעת גירושיו. במהלך השנים, שילם החייב תשלומים מזעריים על החשבון, והריביות תפחו לעשרות אלפי אחוזים. עוד עולה מהמידע שברשות הבנק, כי החייב נמצא בחו"ל ונסיונות להסדרים קודמים מולו כשלו.
שיינר, הידוע בכינויו "מוחק החובות" על שום עיסוקו רב השנים בליווי חייבים מול בנקים ותאגידים אחרים, כגון חברות הסלולר, אומר כי במקרה זה יש משמעות למספר התיקים שמרכז מנהל המו"מ ולנסיונו. שיינר מנהל אלפי תיקים בשנה, וכך כוחו מול הבנקים הוא חזק לאין ערוך לעומת חייבים בודדים המתמודדים מול התאגידים הללו.

החוב גדול עליכם? צרו איתנו קשר

  • או מלאו פרטים ונחזור אליכם