לפנייה מהירה לחצו
top image

תוכנית הבראה כלכלית

תמונה של תוכנית הבראה כלכלית

קשיי פרנסה ומגבלות אישיות, יוקר המחייה, קבלת החלטות כלכליות שגויות ו/או השקעות כושלות, נסיבות חיים בלתי צפויות, כל אלו עשויים ביחד או בנפרד להביא להידרדרות כלכלית, להיווצרות של חובות אימתניים וחוסר יכולת לעמוד בהתחייבויות, למשבר אישי למשפחתי.

למרות הקשיים והלחצים הקיימים על חייבים, חשוב לדעת כי בעיות כלכליות ניתנות לפתרון, ובאמצעות תוכנית הבראה כלכלית מקצועית ומותאמת, ניתן להביא לעצירת הליכי הגבייה, הסנקציות ולחצי הנושים, ולהגיע לכדי ניהול אורח חיים המאפשר קיום מכבד, לצד הסדר חובות ותשלומים שמאפשר עמידה בהתחייבויות קודמות וסילוק של חובות אימתניים.

מתי נדרשת תוכנית הבראה כלכלית

תוכנית הבראה כלכלית היא כלי אשר מותאם אישית לצורך של כל אדם וכל משפחה. לעתים תוכנית הבראה כלכלית נדרשת על ידי משפחות ובעלי עסקים ללא חבויות משמעותיות, ומתוך הבנה שמאזן ההוצאות אל מול ההכנסות יוצר בורות ופערים מדי חודש, ובמטרה לעצור את ההידרדרות בשלב מוקדם, ולעתים תכנית כזאת היא נגזרת מחייבת של מצב כלכלי ירוד, קיום של חובות בהיקפים גדולים וחוסר יכולת פירעון, ביוזמת החייב כזעקה לעזרה או ביוזמת הנושים, גורמי אכיפה וגביה ובהנחיית בית המשפט.

ככל שאדם בעל קושי כלכלי יזהה את הקושי בשלב מוקדם יותר ויפנה לסיוע ולהתאמת תוכנית הבראה כלכלית, ניתן יהיה ליצור עבורו תוכנית מקלה יותר, ותוך הפחתת ההשלכות האפשריות.

מה התוכנית כוללת?

תוכנית הבראה כלכלית מורכבת משני ערוצים עיקריים:

  1. איחוד חובות ויצירת הסדר תשלומים מקל לסילוק החובות.
  2. בחינת התנהלות אישית /עסקית, ניתוח ומתן כלים להתנהלות כלכלית נכונה.

בין האפשרויות העומדות בפני חייב במסגרת תוכנית הבראה כלכלית:

הגעה להסכמה ולהסדר חובות בתשלומים אל מול נושים- מיועד למקרים של חובות כלפי נושה יחיד או מיעוט נושים, בהיקף הניתן לסילוק בתקופת תשלומים סבירה שתהיה מקובלת על הנושים.

מיפוי ואיחוד כלל החובות, נטילת הלוואה מגורם פיננסי מורשה במתן הלוואות ואשראי בנקאי או חוץ בנקאי, כיסוי כלל החובות באמצעות כספי ההלוואה, וכיסוי ההלוואה אל מול גורם יחיד בהסדר תשלומים המותאם ליכולות החייב.

הסדר תשלומים בהנחיית בית המשפט- הסדר המוטל על החייב על ידי בית המשפט, מגיע לרוב כתוצאה מתביעה משפטית של נושים.

סיכום

הליך פשיטת רגל-חדלות פירעון- פניה של החייב אל בית המשפט בבקשה לאישור הליך חדלות פירעון. הליך זה יכלול את הקפאת כל הליכי הגבייה כנגד החייב, איחוד החובות וכינוס נכסים, מימוש נכסי החייב על פי המתאפשר בחוק, קביעת סכום חבות כולל שעשוי להיות מופחת מן הסכום המקורי (מחיקת חובות), וקביעת הסדר תשלומים מחייב. אפשרות זו טומנת בחובה גם השלכות אישיות, בניהן: צו איסור יציאה מן הארץ, איסור שימוש בהמחאות ואי קבלת אשראי בנקאי, איסור פתיחת עסק/שותפות עסקית ועוד. מגבלות אלו נקבעות לפרק זמן מוגבל שיעמוד לרוב על 5-7 שנים. רוצים להתייעץ עם יואב שיינר עבור מחיקת חובות? צרו איתנו קשר עוד היום ונשמח לעמוד לרשותכם. חייגו עכשיו >> :03-6880000

 

החוב גדול עליכם? צרו איתנו קשר

  • או מלאו פרטים ונחזור אליכם