לפנייה מהירה לחצו
top image

ככה תבנו תכנית עסקית

תמונה של תוכנית עסקית

תוכנית עסקית היא מסמך ניהולי המספק תמונה עתידית כוללת של העסק או המיזם מכל הבחינות – מבחינה שיווקית, טכנולוגית, תפעולית, כלכלית ועוד. הסיבה העיקרית להכנת תוכנית עסקית היא ניתוח שיטתי ומסודר של העסק, לשם גיוס הון ושיתוף פעולה ובדיקת כדאיות.

מזה שנים רבות עוסק המומחה יואב שיינר בהבראה כלכלית וליווי אישי לעסקים אשר ידעו עליות ומורדות, עסקים שבאים עם חובות הן לספקים והן לבנקים, הם עסקים שקשה יהיה להם לצאת לבד ממעגל החובות, אשר נוצר כתוצאה מניהול כושל ללא תוכנית עסקית מסודרת וללא תוכנית הבראה כלכלית.

מה היא תוכנית עסקית?

תוכנית עסקית מורכבת משני חלקים עיקריים:

חלק מילולי – חלק המילולי מתאר את פעילות החברה ואת הסביבה בה תפעל. בחלק זה יופיע חקר שוק נרחב, האסטרטגיה העסקית, הגדרה ממוקדת של קהל הלקוחות הפוטנציאלים, תיאור היתרון היחסי של החברה ו/או של הפעילות, ניתוח ההזדמנויות והאיומים בשוק לצד בחינת חזקות וחולשות החברה וקביעת תמהיל השיווק האופטימלי.

חלק פיננסי – החלק הפיננסי מיועד לספק מענה לשאלות כמו: מה גובה ההשקעה הנדרשת לצורך הקמת הפעילות? תוך כמה זמן צפוי החזר על ההשקעה? מה שיעור התשואה על ההשקעה? מהי תחזית ההכנסות לשנים הקרובות? מהם שולי הרווח הצפויים בכל שנה? מה שיעור הרווח הנקי מהמחזור בשנים בהם יש רווחיות? ושאלות חיוניות נוספות. התחזית הפיננסית מבוססת על הנחות יסוד הצפויות לשקף בקירוב את ביצועי החברה בפועל. מעבר למענה על שאלות אלו, התחזית הפיננסית היא בבחינת תקציב עבודה חודשי המפרט מה צפויות להיות ההכנסות, ההוצאות וההשקעות בכל זמן נתון.

חלקים אלו מופיעים בתוכנית העסקית תוך חלוקה לפרקים הבאים:

תקציר מנהלים- בעל העסק מסביר כיצד עשוי העסק להרוויח כסף עבור השותף הפוטנציאלי.

המוצר – איזה מוצר מייצר, או עתיד לייצר העסק, מי הם הלקוחות הפוטנציאלים, מה הם מאפייניהם.

סקירת שוק – באיזה שוק פועל, או עתיד לפעול העסק ומהם העסקים, המוצרים והלקוחות הפעילים בו, מי הם השחקנים שמייצרים מוצרים דומים או פונים ללקוחות אליהם פונה העסק.

שיווק – כיצד מתכוון העסק לפעול בשוק אליו הוא פונה.

מכירות – למי וכמה מתעתד העסק למכור.

תחזית פיננסית – כמה כסף מתעתד העסק להכניס וכמה להוציא, כדי לממש את חזונו העסקי.

נכסים – העומדים כיום לרשות העסק, ובכלל זה מוניטין וכחלק ממנו גם רקע אודות המנהלים.

תהליך כתיבת התוכנית העסקית

תוכנית עסקית שמשאירה רושם חובבני עשויה להקטין את הסיכוי של המיזם לגייס כסף ממשקיעים פרטיים, בנקים או מקרנות הון סיכון ולהתפתח.
ליואב שיינר מנכ"ל חברת י.ש.ש יש פתרון עבורך.
חברת י.ש.ש בראשותו של יואב שיינר מתמחה בשיקום עסקים תוך מתן פתרונות ייעוץ, הכוונה ומיתוג עבור הצלחת העסק שלכם, יואב שיינר מנכ"ל החברה הינו מומחה בהבראה כלכלית, בהכנת תוכניות עסקיות ובהשגת מימון עבור עסקים.

תוכניות ההבראה הכלכלית של שיינר עושות חייל מול הבנקים

לתיאום פגישה ולקבלת ייעוץ

חייגו עכשיו למוקד 24 שעות ביממה 03-688-0000

החוב גדול עליכם? צרו איתנו קשר

  • או מלאו פרטים ונחזור אליכם